Pomiary elektryczne nN

Regularne wykonywanie pomiarów elektrycznych nN może uchronić budynek nawet przed pożarem. Gdy izolacja jest uszkodzona lub jej zabezpieczenie jest niepoprawnie wykonane, wówczas nietrudno o awarię. By jej uniknąć, zalecamy wykonywanie pomiarów elektrycznych nN przynajmniej raz na pięć lat. Co więcej, w przypadku właścicieli np. budynków wielorodzinnych jest to wręcz obowiązek.

Wykonujemy kontrolę instalacji elektrycznych i stan osprzętu. Powierzone zadania wykonujemy profesjonalnie. Wyróżnia nas dbałość o każdy detal. Do pomiaru elektrycznego nN używamy aparatury niskiego i średniego napięcia. Wśród wykonywanych przez nas czynności można wyróżnić m.in. sprawdzenie rezystancji izolacji oraz impedancji pętli zwarcia. Podczas prac sprawdzamy również, w jakim stanie jest osłona instalacji. Dzięki temu będą Państwo mieli pewność, że działa ona sprawnie i nie stanowi zagrożenia. Na podstawie wyników badań sporządzamy oficjalny protokół.

Mamy doświadczenie w wykonywaniu pomiarów elektrycznych nN z kategorii: mieszkaniowej, dystrybucyjnej lub przemysłowej. Potrafimy obsłużyć również instalacje projektowane specjalnie pod potrzeby inwestora.

Pomiary elektryczne wyłączników sN

Możemy wykonać dla Państwa pomiary elektryczne wyłączników sN. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie szybko stwierdzić, jakie normatywy należy zastosować podczas pomiaru. Oferujemy badania diagnostyczne wyłączników SN różnych typów. Co więcej, wykonujemy także przeglądy i naprawy rozdzielnic SN oraz konserwację aparatury łączeniowej. Zachęcamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

Dlaczego warto wykonywać pomiary elektryczne?

Instalacje elektryczne przez przekazaniem do użytkowania muszą zostać poddane pomiarom elektrycznym. Oznacza to zatem, że czynności kontrolne powinny zostać wykonane zarówno w nowo wybudowanych budynkach, jak i wówczas, gdy instalacja została poddana modernizacji. Oprócz tego jako właściciel budynku należy zlecać okresowe pomiary elektryczne – najczęściej będzie to okres co 5 lat, jeśli instalacja działa prawidłowo i nie istnieją w tym czasie wskazania do korzystania z usług serwisowych. Kwestię tę w sposób szczegółowy reguluje ustawa o prawie budowlanym. Zapisy te wynikają z konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa.

W przypadku niestosowania się do norm prawnych można narazić wszystkich użytkowników budynku na niebezpieczeństwo. Awaria to tylko jedna z możliwości – nieprawidłowo funkcjonująca instalacja elektryczna może doprowadzić nawet do powstania pożaru, a to niesie za sobą zagrożenie życia i zdrowia mieszkańców. Warto więc zlecać wykonanie pomiarów elektrycznych zawsze, gdy wydaje się to rozsądnym rozwiązaniem. Skorzystanie z usług specjalistów, by ocenili stan instalacji to dobry pomysł nawet wówczas, gdy ewentualne usterki wydają się błahe.